Vyhlášení grantů ČHS na rok 2024

Český horolezecký svaz vyhlašuje granty na podporu tradičních horolezeckých akcí a na podporu údržby a správy skalních oblastí v roce 2024. Granty jsou opět určeny oddílům a členům ČHS.

Zavírání Skaláku I.

Granty na podporu tradičních akcí

O grant mohou žádat oddíly i jednotliví členové ČHS.

▸ Granty lze poskytnout na tradiční sportovní akce (lezení, orientační běh, běh na běžkách, víceboje…), na společenské a komunitní akce (horolezecká setkání, dny otevřených dveří atd.).

▸ Výjimečně lze podpořit i jednorázové akce, zejména jsou-li spojeny s nějakou významnou událostí (např. vloni výročí 100 let lezení v Adršpašských skalách).

Grant již nelze poskytnout na akce určené členům jednoho oddílu, ani na výcvikové, metodické apod. akce (tábory, soustředění apod.)!

Za tradiční akci je považována taková akce, která má za sebou alespoň jeden úspěšný ročník, a je pravděpodobné, že bude pokračovat i v dalších letech

Podrobnosti jsou zde: Granty ČHS_Tradiční akce 2024_podmínky

Granty na podporu údržby a správy skalních oblastí

O grant mohou žádat oddíly i jednotliví členové ČHS (vč. členů OVK, správců skal)

Granty lze poskytnout na správu, údržbu, popř. obnova nebo i vytvoření nové lezecké oblasti, a související činnosti. Podpořit lze zejména vybudování přístupových cest ke skalám, realizací protierozních opatření, čištění okolí skal, odstraňování náletových dřevin, značení přístupových cest, na výrobu informačních tabulí nebo i na zpracování horolezeckého průvodce.

Podrobnosti jsou zde: Granty ČHS_Skály 2024_podmínky

Podávání žádostí o granty

▸ žádosti je možno podávat do 29. února 2024

▸ na formuláři ČHS - Grant ČHS - žádost 2024