NSA zveřejnila dotační výzvu Můj klub 2024

21. 11. 2023 | Rubrika: Oddíly a mládež

aktualizace k 29. 12. 2023

Národní sportovní agentura v souvislosti s technickými problémy v Rejstříku sportu pozastavila příjem žádostí MK 2024 a na odstranění potíží pracuje. Zároveň z výše uvedeného důvodu prodloužila termín pro podávání žádostí o dotace Můj klub 2024, a to do 12.1.2024 do 12 hod.

Můj klub 2024_aktual

Národní sportovní agentura zveřejnila výzvu Můj klub 2024. Příjem žádostí od žadatelů probíhá přes rejstřík sportu a byl zahájen 20. 11. 2023, ukončen bude 5. 1. 2024.

Můj klub 2024

V nové výzvě dochází k několik významným změnám:

• První změnou je navýšení alokace oproti roku 2023, kdy bylo rozděleno 1 534 000 000 Kč, pro rok 2024 se počítá s dotací  1 690 000 000 Kč.
  • Hlavní změnou je, že výzva Můj klub bude oproti loňskému roku pouze jedna, kdy byla výzva doplněna výzvou “Můj klub – pohyb a zdraví”. Nesoutěžní sportovci budou podpořeni ve výzvě Můj klub 2024.
  • Podpora se bude týkat sportovních aktivit dětí ve věku 4-19 let (ročníky 2020 - 2005), které pravidelně, a to minimálně 35 týdnů v kalendářním roce, organizovaně sportují.
  • Sportovci jsou rozděleni do 3 kategorií, a to nesoutěžní sportovec, který pravidelně alespoň jednou týdně trénuje, ale neúčastní se soutěží. Dále soutěžní sportovci, kteří se mimo pravidelného tréninku alespoň dvakrát v týdnu zúčastní minimálně 6 oficiálních soutěží ročně a nejvýše finančně podpořeni budou soutěžní sportovci mezi 11-16 lety.

Další změna nástává v definici oprávněného žadatele:

• Tak jako loni jsou oprávněnými žadateli spolky nebo pobočné spolky (regionální tělovýchovné nebo tělocvičné jednoty) a sportovní kluby, které organizují sportovní činnost pro děti a mládež.
    • Hlavnímu předmětu činnosti - sportu, se věnují minimálně 2 roky
    • Evidují minimálně 20 sportovců splňující kritéria výzvy.¨
    • Vybírají členské příspěvky v min. výši 100 Kč/osoba
    • V případě žadatele v oblasti provoz a údržba se musí jednat o provozovatele sportovního zařízení, které má ve vlastnictví nebo nájmu od státu či obce nebo jiného sportovního spolku.
  • Druhá změna se týká zrušení procentuálních limitů na uznatelné náklady. Žadatelé tedy mohou vyúčtovat uznatelné položky dle vlastní úvahy a potřeb, kromě osobních nákladů, kde zůstává limit na hodinovou sazbu - 400Kč/h , resp. měsíční výší mzdy 50 tis. Kč / osoba / měsíc.

Kompletní znění výzvy naleznete na stránkách Národní sportovní agentury

Případně je celý popis velmi dobře uvedený zde

L. Kalašová - sekretariát