Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

Třetí vítězství Pavla Skalického ve večerním závodě Skialpnight

13. 03. 2024 | Rubrika: RSS - iSport.cz, Závodní skialpinismus

Letos se ve Skicentru v Říčkách v Orlických horách konal již osmý ročník večerního skialpinistického závodu s názvem SCARPA Skialpnight 2024. Ačkoli datum na začátku února slibuje většinou tuhou zimu, museli se tentokrát všichni popasovat s pozdně jarními podmínkami a podoba tratí byla tedy naprosto odlišná od předchozích let.

Skialp_Night_2024_ 66

Kategorie Hobby zamířila tentokrát, po výstupu na Zakletý, směr Pěticestí a Kunštátská kaple, což sice profilem neslibovalo ostré výstupy a sjezdy, ale za svitu loučí o to větší romantiku. Trať o délce 7,9 kilometrů absolvovalo 50 z celkových 107 závodníků a v cíli byli nejrychlejší mezi muži Michael Málek a mezi ženami Radka Doskočilová.

Pro závodníky s ambicemi v Českém poháru bylo potřeba připravit pravý opak romantické procházky. A tak v okruzích nechyběly pasáže s lyžemi na batohu, výstup průsekem lanové dráhy a sjezd po černé sjezdovce na závěr opepřený třemi sty metry bruslení. Po nádherném souboji s Jakubem Fabiánem se v cíli po roce opět radoval Pavel Skalický, a již potřetí zvedl nad hlavu putovní trofej. Nejrychlejší ženou byla Marcela Vašínová ze Ski Trab.

Skialp_Night_2024_ 209

Uplynulý ročník přinesl, díky podpoře sponzorů a hlavně díky zázemí Skicentra v Říčkách, opět jedinečnou atmosféru, nádherné výkony a krásný sportovní zážitek. Všem závodníkům moc děkujeme za účast a smysl pro fair play a těšíme se na shledanou u dalšího ročníku.