SOUSTŘEDĚNÍ REPREZENTACE LEDEN/ÚNOR 2024

10. 02. 2024 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V lednu a únoru proběhlo hned několik soustředění našich reprezentantů a členů VSCM. Soustředění byla zaměřena na disciplínu boulder a rychlost a uskutečnila se v tréninkových centrech Jungle Sport park Praha a Hudy Brno, kterým tímto děkujeme za vstřícný přístup a přípravu zázemí.

soudtředění leden/únor 2024

Na všech bouldrových soustředěních je  přítomen buď stavěč bouldrů, nebo naše nová posila Danny Holas, který se angažuje jako asistent a odborný poradce reprezentačních trenérů. Už v minulých letech se  tréninků účastnili také stavěči, takže to není pro reprezentanty novinka. V letošním roce jsme ale nastavili odlišný způsob komunikace a interakce, který si získal okamžitě všechny závodníky a věříme, že takto nastavená spolupráce přinese také zlepšení jejich výkonnosti.

bouldery

Pro další obohacení reprezentantů a jejich trenérů o informace z oblasti sportovní výživy byly zprostředkovány přednášky MUDr. Tomáše Soukupa na téma regenerace, zdravá suplementace, zvyšování výkonu a rizika poruch příjmu potravy.

přednáška pana Soukupa

Zuzka Bergrová, mentální koučka reprezentace, probrala se závodníky nejčastější pochybnosti a obavy, které mohou významně ovlivnit optimální výkon na závodech. S některými reprezentanty pak Zuzka navázala individuální spolupráci a její účast na společných akcích bude pravidelná.

spolupráce se slovenskou repre

Jsme rádi, že se podařilo dohodnout také účast několika  špičkových závodníků a závodnic ze Slovenska a vytvořit možnost vzájemného srovnání a motivace.

spolupráce se slovenskou repre

Na posledním soustředění 3.- 4. 2. probíhala simulace závodu v klasickém formátu, aby měli reprezentanti možnost se zdokonalit v hledání správné metody přelezu. Ta byla následně konzultována s přítomnými stavěči. Nejlépe si vedla Viktorie Konečná mezi ženami a Lukáš Mokroluský mezi muži. V mládežnických  kategoriích se dařilo Barboře Bernardové U20  a Tondovi Kořenskému  s Járou Šikulou - oba U18. V nejmladší kategorii U16 pak dominoval Jára Ambroz a Adéla Bodanská.

Jarda Ambroz

Na většině soustředění mají reprezentanti k dispozici  fyzioterapeuty z Fyzio Gym Cooper (FGC). Ti si na proběhlé akce (kromě zajištění regenerace) připravili také tréninky na rozvoj dynamiky kyčlí, která vede ke zdokonalení a zefektivnění  lezeckého pohybu v dynamických  krocích a v pohybových moderních  bouldrech.

Nikol z Fyzio Gym Cooper

Soustředění v disciplíně rychlost proběhlo 20.1. za účasti všech reprezentantů a organizačně ho zajistil  Rishat Khaibullin. O regeneraci se postarala Markéta Foltýnová z FGC.

A. Gendová, trenérka mládežnické reprezentace ČHS

D. Migal, foto